wieloletnie doświadczenie

szeroki zakres usług

profesjonalne wsparcie

najwyższa jakość


Controlling finansowy dla przedsiębiorstw

Istotną rzeczą dla każdego przedsiębiorstwa jest zachowanie płynności finansowej. W tym celu należy umiejętnie wykorzystywać zasoby firmy. Ważne jest kontrolowanie obiegu środków obrotowych, podejmowanie odpowiednich decyzji odnośnie środków trwałych, planowanie wydatków i kosztów. Żeby było to możliwe konieczne jest sporządzanie dokładnych raportów finansowych oraz kalkulacji na podstawie których zarządzający lub właściciel firmy będzie mógł podejmować stosowne decyzje.
Controlling finansowy pozwala nie tylko na ustalenie obecnej sytuacji przedsiębiorstwa, ale także na robienie planów na przyszłość.
Stała i dokładna kontrola bilansu firmy pozwala przewidzieć jakie działania są najbardziej korzystne oraz co ewentualnie należy zmienić, aby stan aktywów oraz pasywów był w pełni zadowalający. Wprowadzenie systemu controllingu pozwala na szybkie dostosowywanie się przedsiębiorstwa do zmian zachodzących w otoczeniu biznesowym, a także na podnoszenia efektywności osiągania postawionych celów.
Controlling spełnia w znacznym stopniu wymogi dobrego zarządzania i stanowi o zachowaniu konkurencyjnej pozycji przedsiębiorstwa i zapewnieniu rozwoju w długim okresie. Szybkie gromadzenie wiedzy odnośnie przedsiębiorstwa i jego otoczenia zwiększa wiarygodność i trafność podejmowanych decyzji odnośnie przyszłości firmy.


Biuro Rachunkowe DP Synergia oferuje oferuje przygotowanie dokumentów źródłowych w wersji elektronicznej dla celów controllingu, .(Stan prawny na rok 2019)


Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 695 233 833

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Zaufali nam: